0
0
0

Муфти кабельні

Муфти кабельні

Класифікація муфт кабельних

Низький рівень втрат та безперебійна подача електричної енергії досягається насамперед правильним вибором силового кабелю і кабельної арматури приєднання.

Кабельні муфти є важливим елементом інфраструктури електромережі для ефективної передачі електроенергії.

Кабельні муфти застосовуються при будівництві силових електричних мереж різноманітного призначення, для з’єднання цих мереж з певним видом електрообладнання, а також для відгалуження від ліній електропередач і приєднання до електроустановок, розподільчих будівель та споруд.

Експлуатація муфт допускається при температурі зовнішнього середовища від -50°С до +60°С та відносною вологістю повітря до 98%.

Змонтована муфта зберігає свою герметичність та механічну міцність не менше 30 років. Тривалий термін складського зберігання забезпечується за рахунок відсутності ефекту старіння.

Основними виробниками кабельних муфт є: ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, IEC, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ.


Опис технології з'єднання кабельної муфти

В виробництві кабельних муфт застосовуються різні технології з’єднання та відновлення ізоляції кабелю:

3M, Ensto, Radpol, Sicame – застосовують в своїх виробах технологію «холодної» усадки.

Муфти холодної усадки – використовуються для ремонту кабелів. Муфта холодної усадки представляє собою виріб із силікону або етиленпропиленової гуми. Технологія холодної усадки – це безпечний метод відновлення та ремонту ізоляції силових кабелів без застосування газового пальника, шляхом простого вилучення спиралевидного корду. Муфта усаджується на кабель, створюючи остаточний радіальний прижимний тиск протягом всього терміну служби. Можливість монтажу в вогненебезпечних приміщеннях. Недолік конструкції – повільність монтажу при низьких температурах оточуючого середовища та висока ціна.

3M, Cellpack, Sicame – застосовують в своїх виробах технологію компаундної заливки.

Муфти компаундні заливні – використовуються для відновлення електричної ізоляції методом заливання смолами або компаундами що застигають. Муфта компаундна заливна за своєю технологією монтажу передбачає заливку компаундної суміші в спеціальну пластикову форму, в якій розташована ділянка з’єднання або відгалудження кабелю. Муфта утворює монолітне з’єднання, яке передбачає їх експлуатацію для живлення обладнання глибинних насосів або іншого обладнання при високому рівні ґрунтових вод. Можливість монтажу в вогненебезпечних приміщеннях. Недолік конструкції – дотримання визначених технологічних пропорцій при приготуванні компаунду, дотримання температурного режиму при монтажі, тривалий термін застигання суміші в корпусі (до 12 годин), шкідливість компаундів, відсутність можливості введення муфти в експлуатацію відразу після встановлення, обов’язкова наявність персоналу певної кваліфікації.

ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, IEК, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ – представляють на ринку електротехнічної інфраструктури вироби, виготовлені за методом термоусадки.

Муфти термоусаджувальні – розроблені на основі термоусаджувальних полімерів. Термоусаджувальні вироби при використанні газового пальника піддаються усадці і заповненню всіх нерівностей і пустот. Термоусаджувальні трубки, покриті клеєм-розплавом, забезпечують високу адгезію до всіх матеріалів і герметизацію при встановленні. Вироби стійкі до підвищеної кислотності ґрунту, важких металів і вологи, не окислюються та не піддаються корозії, мають оптимальний термін встановлення та введення в експлуатацію, при відсутності обмежень на застосування відкритого полум’я газового пальника.

Кабельна термоусаджувальна муфта представляє собою пристрій із комплекту деталей і компонентів, призначених для відновлення цілісності кабельної мережі.

З’єднання силових кабелів виконують таким чином, щоб в місцях з’єднання перехідний опір не перевищував опір цілої ділянки жили, а електрична міцність ізоляції була такою ж, як і на решті ділянки. Місце з’єднання в муфті надійно захищено від проникнення вологи та механічних пошкоджень.

Кабельна термоусаджувальна муфта виконана на основі термоусаджувальних еластичних полімерів, які в поєднанні з герметиками і мастиками створює надійне монолітне з’єднання.

Перевагами термоусаджувальних муфт є:

  • кабельна муфта має довготривалий термін експлуатації, який забезпечує безперебійну роботу кабелю протягом всього ресурсного періоду;
  • простий монтаж муфти, що здійснюється за допомогою кабельного пальника;
  • термоусаджувальні деталі в муфті, покриті клеєм-розплавом, при встановленні мають багатократну усадку, завдяки чому досягається еластичність, гнучкість та збереження радіусу згинання кабелю при різних температурах;
  • використання муфти одного типорозміру для з’єднання кабелів різного перерізу жил та типу ізоляції, а також для різноманітних видів екранів і кабельної броні;
  • універсальна система зовнішнього та внутрішнього монтажу для одно- або багатожильних кабелів з секторним або круглим перерізом жили кабелю;
  • при внутрішній та зовнішньої прокладці кабелю – муфта характеризується надійністю, міцністю і простотою в експлуатації, має високі ізоляційні властивості, стійкість до механічних і хімічних впливів, екстремальної температури і сонячного випромінювання.

Типи кабельних муфт

Муфта з’єднувальна зовнішнього/внутрішнього встановлення – використовується для з’єднання електричних силових кабелів в одну кабельну лінію для забезпечення безперебійної подачі електроенергії на відкритому повітрі або в ґрунті;

Муфта кінцева внутрішнього встановлення – використовується для встановлення всередині приміщень, підстанцій, будівель;

Муфта кінцева зовнішнього встановлення – використовується для підключення електроустановок до повітряних електромереж на відкритому повітрі;

Муфта перехідна – використовується для з’єднання кабелів з різними технічними характеристиками;

Муфта розгалуджувальна – використовується для відгалудження від основної магістралі окремої лінії або підключення обладнання.


Чому купити кабельну муфту найзручніше у ЄВРО-КОНТРАКТ

Наша компанія пропонує кабельні муфти та комплектуючі до них виробництва заводу Кабельна арматура ТОВ за ціною виробника. Доставка здійснюється в стислий термін.

Виробник муфт Кабельна арматура ТОВ працює на ринку близько 20 років. На підприємстві діє багаторівневий контроль на етапах виробництва.

Продукція відповідає міжнародним стандартам якості ІSO 9001:2015 і має успішний досвід експлуатації в Україні та за кордоном.

Виробник здійснює гарантійну підтримку протягом всього заявленого терміну.

При виготовленні деталей муфт використовується сировина високої якості, яка відповідає стандартам по екології та безпеці.

Високий рівень експлуатаційних характеристик в муфтах виробника Кабельна арматура ТОВ, як і продукція виробників Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, IEC, ПЗЭМИ, КВТ, ЗКА досягається за рахунок якості комплектуючих та композиційних матеріалів, що дозволяє здійснювати монтаж кабельної арматури спеціалістам з початковим рівнем кваліфікації.


Номенклатура кабельних муфт

З’єднувальна муфта: 3ПСт 1, 4ПСт 1, 5ПСт 1, 3ПСтб 1, 4ПСтб 1, 5ПСтб 1, 3Стп 1, 4Стп 1, 3Стп 10, 1ПСт 10, 3ПСт 10;

Кінцева муфта внутрішнього встановлення: 3ПКВ(Н)тп 1, 4ПКВ(Н)тп 1, 3ПКВ(Н)тпб 1, 4ПКВ(Н)тпб 1, 3КВтп 1, 4КВтп 1, 3КВтп 10, 1ПКВт 10, 3ПКВтп 10;

Кінцева муфта зовнішнього встановлення: 3ПКВ(Н)тп 1, 4ПКВ(Н)тп 1, 3ПКВ(Н)тпб 1, 4ПКВ(Н)тпб 1, 3КНтп 1, 4КНтп 1, 3КНтп 10, 1ПКНт 10, 3ПКНтп 10

Перехідна муфта: 4КНтпСІП 1, 4КНтпбСІП 1, (П+Б)Стп 1.