0
0
0

Муфти кабельні кінцеві внутрішні

Муфти кабельні кінцеві внутрішні

Опис муфт кінцевих внутрішніх термоусаджувальних

Муфти кінцеві внутрішні термоусаджувальні – це комплектні пристрої для приєднання кабелів до трансформаторних підстанцій або іншого електроустаткування в закритих приміщеннях. Складаються з термоусаджувальних компонентів, наконечників, герметиків та допоміжних матеріалів.

Муфта кінцева внутрішня застосовуються для одно- або багатодротових кабелів різних типів ізоляції з секторною або круглою конструкцією жил. А також для кабелів з бронею, без броні, з наявним екраном.

Кабельна кінцева внутрішня термоусаджувальна муфта встановлюються на початок та кінець кабельної лінії для забезпечення електричного з’єднання з відповідним електрообладнанням. Кабельна муфта забезпечує герметичність, струмопроводність та захист ізоляції жил кабелю в точці приєднання.

Основні ресурсні показники кінцевих муфт внутрішнього встановлення виробників ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ:

  • виключення витоку струму в місцях підключення, викликані пошкодженням ізоляції кабельних жил в муфті;
  • стійкість муфт до утворення короткого замикання при підключенні потужних приладів та збільшенню пікової напруги мережі;
  • стійкість до короткочасних імпульсів напруги під час грозових розрядів;
  • витримування коливань напруги під час аварій у зовнішній мережі.

Характеристики кабельних кінцевих внутрішніх муфт

Муфта кінцева внутрішня термоусаджувальна може бути встановлена на одно- або багатожильні кабелі з різними технічними характеристиками, які потрібно враховувати при виборі муфти:

  • напруга в кабельній мережі: 0,4 кВ; 1кВ; 3 кВ; 6 кВ; 10 кВ;
  • кількість жил кабелю: 1; 3; 4; 5;
  • тип діелектричної ізоляції кабелю: ізоляція ПВХ, ізоляція із зшитого поліетилену ЗПЕ, ізоляція паперова маслопросочена, ізоляція гумова;
  • наявність броні або екрану.

В кінцевих внутрішніх муфтах використовуються герметики та система подвійної ізоляції жил, що дозволяє їх встановлення в сирих приміщеннях з підвищеною вологістю та різним діапазоном температур.

Для зручності монтажу всі комплектуючі в муфтах виробника Кабельна арматура ТОВ технологічно узгоджені за методом встановлення та за геометричними розмірами. Матеріали стійкі до перепадів температур, що значно зменшує ризик пошкодження кабельним пальником при встановленні.

Номенклатура:

  • кінцева внутрішня муфта на кабель до 1 кВ з ПВХ ізоляцією без броні: 3ПКВ(Н)тп 1, 4ПКВ(Н)тп 1, 5ПКВ(Н)тп 1;
  • кінцеві внутрішня муфта на кабель до 1 кВ з ПВХ ізоляцією з бронею: 3ПКВ(Н)тпб 1, 4ПКВ(Н)тпб 1, 5ПКВ(Н)тпб 1;
  • кінцева внутрішня муфта на кабель до 1 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією: 3КВтп 1, 4КВтп 1;
  • кінцева внутрішня муфта на кабель до 10 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією: 3КВтп 10;
  • кінцева внутрішня муфта на кабель до 10 кВ з ПВХ (ЗПЕ) ізоляцією: 1ПКВт 10, 3ПКВтп 10.

Як приєднати силовий кабель муфтою кінцевою внутрішньою термоусаджувальною

Ізоляція кабельних жил в кінцевих муфтах забезпечується комплектом ізоляційних трубок та перчаток, покритих клеєм-розплавом.

Для муфт до 10 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією застосовується подвійна ізоляція жил кабелю:

Первинна ізоляція жили кабелю – масловідділяючі трубки, що відновлюють ізоляцію кабельної жили, забезпечують стійкість до механічних пошкоджень та хімічного впливу составу для просочування фазної ізоляції кабелю.

Зовнішня ізоляція жили – товстостінна трубка з високими електроізоляційними властивостями стійка до впливу конденсату, температурних коливань та механічного впливу по всій довжині жили кабелю (для муфт до 1 кВ застосовується лише зовнішня ізоляція).

Манжета для герметизації наконечника та манжета для герметизації оболонки кабелю характеризуються підвищеною електричною міцністю.

Кабельна перчатка – дозволяє проводити багатократну перефазировку без ризику пошкодити муфту. При розгалудженні жил кабелю не тріскається і не утворює мікротріщин. Сумісно з герметиком утворює монолітне з’єднання.

Вирівнювання напруженості електричного поля, герметизацію з’єднання, що виключає утворення газових пустот, забезпечують:

  • герметик-заповнювач для герметизації вузла заземлення забезпечує волого- та водонепроникність муфти;
  • герметик-заповнювач маслостійкий з властивостями вирівнювання електричного поля для підмотки корінця розділки кабелю. Встановлюється в середині муфти, забезпечує відсутність пустот та згладжує напруженість електричного поля, що збільшує термін служби муфти.

Механічну та електричну міцність контактного з‘єднання забезпечує 2-х болтовий наконечник встановлений на кожну жилу кабелю, який утворює надійний контакт при з’єднанні (контактні болти не просідають по різьбі в період всього терміну використання за рахунок високих технічних характеристик алюмінієвих сплавів зроблених в ЄС). Використовуються на кабель різної конструкції з мідними або алюмінієвими жилами. Має високу ступінь захисту від корозії.

Монтаж вузла заземлення для броньованого кабелю.

Закріплення дроту заземлення здійснюється за допомогою пружини постійного тиску з нержавіючої сталі в комплекті з латунною лудженою контактною теркою. Не перешкоджає пошуку пошкодженого кабелю. Непаяна система заземлення використовується в конструкції муфт: ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ.

Захист деталей під час ремонтних робіт забезпечується допоміжними матеріалами.