0
0
0

Муфти кабельні з'єднувальні

Муфти кабельні з'єднувальні

Опис муфт з`єднувальних термоусаджувальних

Муфти кабельні з’єднувальні термоусаджувальні – це комплектні пристрої для ремонту та з’єднання силових кабелів в єдину мережу. Встановлюються в ґрунті, тунелях, на естакадах.

Кабельна муфта – це комплект деталей та матеріалів, який після встановлення максимально відновлює ізоляцію та струмопровідність пошкодженого кабелю, утворює повну герметизацію з’єднання. Конструкція муфти та матеріалів, що в неї входять, характеризується ефектом згладження напруженості електричного поля в з’єднанні, що забезпечує безперебійну подачу електроенергії по мережі.

За своїм призначенням з’єднувальна термоусаджувальна кабельна муфта є універсальним комплектом для з’єднання одно- або багатожильних силових кабелів з різним типом ізоляції, з секторною або круглою конструкцією жил, для кабелів з бронею, без броні або наявності екрану.

Може бути використана для з’єднання декількох кабелів різних перерізів – наприклад з’єднання кабелів марки ААШв 4х70 та ААШв 3х120+1х70 однією кабельною з’єднувальною муфтою Стп 1 70-120 в комплекті з гільзами зі зривними болтами.

Основні виробники з’єднувальних кабельних муфт є: ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, IEC, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ.

Характеристики кабельних з’єднувальних муфт

Термоусаджувальна з’єднувальна муфта може бути встановлена на кабелі різних конструкцій та характеристик, які потрібно враховувати при виборі муфти:

 • напруга в кабельній мережі: 0,4 кВ; 1кВ; 3 кВ; 6 кВ; 10 кВ;
 • кількість жил кабелю: 1; 3; 4; 5;
 • тип діелектричної ізоляції кабелю: ізоляція ПВХ; ізоляція із зшитого поліетилену ЗПЕ;
 • ізоляція паперова маслопросочена, ізоляція резинова;
 • наявність броні або екрану.

Для зручності монтажу всі комплектуючі в муфтах виробника Кабельна арматура ТОВ технологічно узгоджені за методом встановлення та геометричними розмірами. Матеріали стійкі до перепадів температур, що значно зменшує ризик пошкодження кабельним пальником при встановленні.

Номенклатура:

 • З’єднувальна муфта на кабель до 1 кВ з ПВХ ізоляцією без броні: 3ПСт 1, 4ПСт 1, 5ПСт 1;
 • З’єднувальна муфта на кабель до 1 кВ з ПВХ ізоляцією з бронею: 3ПСтб 1, 4ПСтб 1, 5ПСтб 1;
 • З’єднувальна муфта на кабель до 1 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією: 3Стп 1, 4Стп 1;
 • З’єднувальна муфта на кабель до 10 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією: 3Стп 10;
 • З’єднувальна муфта на кабель до 10 кВ з ізоляцією із зшитого поліетилену: 1ПСт 10, 3ПСт 10.

Як з`єднати силовий кабель муфтою термоусаджувальною

Відновлення електричної та механічної міцності ізоляції кабелю на ділянці з’єднання забезпечують термоусаджувальні компоненти, покриті клеєм-розплавом:

Кабельна перчатка – призначена для герметизації корінця при розділці жил кабелю. При розгалудженні жил після встановлення не тріскається і не утворює мікротріщин. Сумісно з герметиком створює монолітну конструкцію. Дозволяє проводити багатократну перефазировку без ризику пошкодити муфту.

Захисний кожух (2 штуки) забезпечує високі ізоляційні властивості та стійкість до механічних і хімічних пошкоджень в агресивному середовищі.

Ізоляційна та масловідділяюча трубки для кабелю з паперовою ізоляцією стійкі до температурних коливань. Відновлюють первинну ізоляцію кабельної жили.

Манжета підвищеної електричної міцності для ізолювання з’єднувальної гільзи гарантує багатократний захист від високої напруги.

Жорсткість та монолітність конструкції з’єднання кабелів з маслопросоченою ізоляцією 6, 10 кВ забезпечує:

Розпірка міжфазна, покрита герметиком, створює симетричне розташування жил та додаткову міжжильну ізоляцію, посилює діелектричні характеристики муфти, виключаючи деформацію муфти при встановленні в ґрунті. Розпірка присутня в конструкції виробників: ЗКА, Raychem, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ.

Вирівнювання напруженості електричного поля, герметизацію з’єднання, що виключає утворення газових пустот, забезпечують:

 • герметик-заповнювач міжфазного простору – встановлюється в середині з’єднувальної муфти, забезпечує відсутність пустот та суцільність з’єднання, завдяки чому не відбувається іонізація повітря під впливом високої напруги та збільшується термін служби муфти;
 • герметик-заповнювач для герметизації вузла заземлення запобігає потраплянню вологи та повітря в середину муфти;
 • герметик-заповнювач маслостійкий з властивостями вирівнювання електричного поля, призначений для підмотки корінця розділки кабелю, вирівнює надмірну напруженість електричного поля та запобігає витіканню кабельного составу з корінця муфти;
 • герметик-манжета на контактну гільзу – напівпровідна пластина для вирівнювання електричного поля, яка згладжує перепад гільза-кабель. Виготовлено з матеріалу високої провідності, вищим ніж у маслостійких та інших герметиків.

Механічна та електрична міцність контактного з‘єднання забезпечується встановленням на кожну жилу 4-х болтової гільзи зі стопорною перетинкою, яка утворює надійний контакт при з’єднанні (контактні болти не просідають по різьбі протягом всього терміну використання за рахунок високих технічних характеристик алюмінієвих сплавів країн ЄС). Використовується на кабель різної конструкції з мідними або алюмінієвими жилами. Має високу ступінь захисту від корозії.

Монтаж вузла заземлення для броньованого кабелю:

Закріплення дроту заземлення здійснюється за допомогою пружини постійного тиску з нержавіючої сталі в комплекті з латунною лудженою контактною теркою. Не перешкоджає пошуку пошкодженого кабелю. Непаяна система заземлення використовується в конструкції муфт: ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ.

Повне відновлення пошкодженого екрану:

Відновлення пошкодженого екрану, роль якого в кабелі виконує металева оболонка, здійснюється за допомогою алюмінієвої фольги. Що забезпечує надійне функціонування кабельних муфт для кабелів високої напруги і є додатковим фактором вирівнювання напруженості поля.

Захист деталей під час ремонтних робіт забезпечується допоміжними матеріалами.