0
0
0

Муфти кабельні кінцеві зовнішні

Муфти кабельні кінцеві зовнішні

Опис муфт кінцевих зовнішніх термоусаджувальних

Муфти кінцеві зовнішні термоусаджувальні - це комплектні пристрої для приєднання кабелів до повітряних ліній електромереж. Складаються з термоусаджувальних стійких до трекінгу компонентів, наконечників, герметиків та допоміжних матеріалів. Муфти можуть бути встановлені на опорах, стовпах, магістралях.

Зовнішня кінцева муфта застосовуються для одно- або багатодротових кабелів різних типів ізоляції з секторною або круглою конструкцією жил. А також для кабелів з бронею, без броні, з наявним екраном.

Кабельна муфта зовнішнього встановлення експлуатується в умовах природних явищ – дощу, снігу, соляного туману, грозового розряду, різких коливань температур зовнішнього середовища.

В конструкції кабельної муфти зовнішнього встановлення обов’язковими компонентами є зовнішні трекінгостійкі трубки червоного кольору та встановлені на них кабельні ізолятори.

Трекінг – це явище, що виникає внаслідок дії поверхневих розрядів по зволоженій поверхні ізоляції (дощ, сольовий туман, вологий пил). Наслідком є утворення вуглецевих провідникових доріжок і повне руйнування ізоляції муфти. Трекінг в кабельних мережах починає проявлятись вже при напрузі від 3 кВ, з подальшим збільшенням напруги. Без застосування трекінгостійких матеріалів, ресурс роботи кабельних кінцевих муфт зовнішнього встановлення значно зменшується. Трекінгостійкість матеріалів досягається введенням в полімер певних мінералів та оксидів металів, характерного червоного кольору, які гасять іскру та запобігають появі вуглецю на поверхні ізоляції. Такі матеріали не можуть бути сірого або чорного кольору тому що для цього в полімер додають вуглець, з появою якого і повинні боротися трекінгостійки добавки. Використання ізоляторів в поєднанні з ізоляційними трекінгостійкими трубками червоного кольору додатково впливає на стійкість муфти, що збільшує термін експлуатації всієї муфти. Встановлення ізоляторів на кожну жилу в муфті призводить до розриву або значного подовження шляху струмів витоку під час дощу, що запобігає руйнації ізолюючої поверхні. Ізолятори утворюють на поверхні зовнішньої жильної ізоляції зони, які піддаються значно меншому забрудненню і зволоженню ніж інша частина муфти. За рахунок цього зменшується ймовірність виникнення струмопровідних доріжок, або скорочується їх довжина.

Світовий досвід конструкції муфт свідчить про те що в кінцевих зовнішніх муфтах не можливо за рахунок одних лише ізоляторів позбутися трекінгу. Полімерні ізолятори та трекінгостійкі трубки окремо виконують різні функції, тому ефективна боротьба з трекінгом можлива лише в випадку поєднанні цих елементів.

Основні ресурсні показники кінцевих муфт зовнішнього встановлення виробників ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ, CABELNA ARMATURE LLC:

  • міцність зовнішньої ізоляції кабелю за рахунок трекінгостійких комплектуючих;
  • виключення факторів виникнення дугового перекриття ізоляції та впливу наведених розрядів;
  • зменшення або виключення факторів виникнення ковзаючих розрядів;
  • зменшення або виключення факторів утворення струму витоку або його збільшення в місцях ізоляції кабелю;
  • виключення виникнення суцільних трекінгових доріжок або ерозії в місцях ізоляції кабелю у вологих умовах;
  • виключення ризику пробою муфти за рахунок рівномірного розподілення силових ліній електричного поля на зрізі кабелю;
  • стійкість до обледеніння, ультрафіолетового випромінювання, грозових розрядів.

Характеристики кабельних кінцевих зовнішніх муфт

Муфта кінцева зовнішня термоусаджувальна може бути встановлена на кабелі з різними технічними характеристиками, які потрібно враховувати при виборі муфти:

  • напруга в кабельній мережі: 0,4 кВ; 1кВ; 3 кВ; 6 кВ; 10 кВ;
  • кількість жил кабелю: 1; 3; 4; 5;
  • тип діелектричної ізоляції кабелю: ізоляція ПВХ; ізоляція із зшитого поліетилену ЗПЕ;
  • ізоляція паперова маслопросочена, ізоляція резинова;
  • наявність броні або екрану.

Для зручності монтажу всі комплектуючі в муфтах виробника Кабельна арматура ТОВ технологічно узгоджені за методом встановлення та геометричними розмірами. Матеріали стійкі до перепадів температур, що значно зменшує ризик пошкодження кабельним пальником при встановленні.

Кабельна муфта виготовляється у вигляді комплекту деталей, які за своїми технічними характеристиками відповідають напрузі та конструкції кабелю. Від якості комплектуючих кінцевих термоусаджувальних муфт залежать робота і функціонування системи.

Номенклатура:

  • кінцева зовнішня муфта на кабель до 1 кВ з ПВХ ізоляцією без броні: 3ПКВ(Н)тп 1, 4ПКВ(Н)тп 1;
  • кінцева зовнішня муфта на кабель до 1 кВ з ПВХ ізоляцією з бронею: 3ПКВ(Н)тпб 1, 4ПКВ(Н)тпб 1;
  • кінцева зовнішня муфта на кабель до 1 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією: 3КНтп 1, 4КНтп 1;
  • кінцева зовнішня муфта на кабель до 10 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією: 3КНтп 10;
  • кінцева зовнішня муфта на кабель до 10 кВ з ПВХ (ЗПЕ) ізоляцією: 1ПКНт 10, 3ПКНтп 10.

Основні етапи захисту ізоляції кабелю до точки приєднання повітряних ліній електропередач

Ізоляція кабельних жил в кінцевих муфтах забезпечується комплектом ізоляційних термоусаджувальних трубок з нанесеним клеєм-розплавом.

Для муфт до 10 кВ з паперовою маслопросоченою ізоляцією застосовується подвійна ізоляція жил кабелю:

  • первинна ізоляція жили кабелю – масловідділяючі трубки, що відновлюють ізоляцію кабельної жили, забезпечують стійкість до механічних пошкоджень та хімічних впливів составу що просочує ізоляцію кабелю;
  • зовнішня ізоляція жили – товстостінна трекінгостійка трубка, стійка до впливу конденсату, ерозії, трекінгу, температурних коливань та механічного впливу по всій довжині жил кабелю (для муфт до 1 кВ застосовується лише зовнішня ізоляція).

Ізолятор на жили - комплект включає по 2 ізолятори на кожну жилу для запобігання трекінгу.

Манжета для герметизації наконечника та манжета для герметизації оболонки кабелю характеризуються підвищеною електричною міцністю.

Кабельна перчатка – дозволяє проводити багатократну перефазировку без ризику пошкодити муфту, при розгалудженні жил кабелю не тріскаються і не утворюють мікротріщин. Сумісно з герметиком створюють монолітну конструкцію.

Вирівнювання напруженості електричного поля, герметизацію з’єднання, що виключає утворення газових пустот, забезпечують:

  • герметик-заповнювач для герметизації вузла заземлення забезпечує волого- та водонепроникність муфти;
  • герметик-заповнювач маслостійкий з властивостями вирівнювання електричного поля для підмотки корінця розділки кабелю. Встановлюється в середині муфти, забезпечує відсутність пустот та згладжує напруженість електричного поля, що збільшує термін служби муфти.

Механічна та електрична міцність контактного з‘єднання забезпечують 2-х болтовий наконечники на кожну жилу кабелю, який утворює надійний контакт при з’єднанні (контактні болти не просідають по різьбі в період всього терміну використання за рахунок високих технічних характеристик алюмінієвих сплавів зроблених в ЄС). Використовуються на кабель різної конструкції з мідними або алюмінієвими жилами. Має високу ступінь захисту від корозії.

Монтаж вузла заземлення для броньованого кабелю:

Закріплення дроту заземлення здійснюється за допомогою пружини постійного тиску з нержавіючої сталі в комплекті з латунною лудженою контактною теркою. Не перешкоджає пошуку пошкодженого кабелю. Непаяна система заземлення використовується в конструкції муфт: ЗКА, Raychem, Radpol, Cellpack, Ensto, Sicame, 3M, ПЗЭМИ, КВТ, Кабельна арматура ТОВ, CABELNA ARMATURE LLC.

Захист деталей під час ремонтних робіт забезпечується допоміжними матеріалами.